Kurier Pocztex Kępice tel. 730 608 208

Zachodniopomorskie

Rynek usług kurierskich dynamicznie się rozwija, trudno więc zastanawiać się, że tradycyjni operatorzy, jak Poczta Polska, i starają się nadążyć za konkurencją. Kiedy się okazuje, Pocztex, czyli usługa kurierska poczty polskiej istnieje dużo konkurencyjna. Oferuje szczegółowe śledzenie paczek, szereg unikalnych usług dodatkowych, bezpłatne zamówienie kuriera do domu i przejrzysty system reklamacji. Do wyboru mamy nowe typy usługi, od kuriera krajowego, przez „ekspres 24”, po kuriera bliskiego i przesyłki paletowe.

Kurier Pocztex Dobrzany tel. 730 608 208

Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Niewątpliwą wadą stanowi wówczas, że przesyłkę nadamy w jakimkolwiek oddziale Poczty Polskiej oraz w jakimkolwiek momencie pocztowym. Nie potrzebujemy to szukać punktu kurierskiego, każdy natomiast wie, gdzie jest najkrótsza Poczta. Paczkę może także odebrać kurier. Wystarczy przygotować przesyłkę oraz zamówić kuriera poprzez formularz lub telefonicznie. Idzie na to funkcjonalność „nadaj przesyłkę”, stanowi ostatnie urządzenie pozwalające w dobry i szybki sposób opłacić przesyłkę oraz wygenerować etykietę przewozową. Tak przygotowaną etykietę należy wydrukować i przykleić na przesyłkę. Od razu jesteśmy także dostęp do śledzenia paczki. Warto wspomnieć także o kalkulatorze cen, dzięki któremu łatwo obliczymy, ile wysłanie paczki będzie nas kosztować.
Kurier Pocztex Dobrzany tel. 730 608 208

Jaką usługę wybrać?

Poczta Polska oferuje wiele wariantów swoich usług kurierskich, co potrafi istnieć dezorientujące, przychodzimy jednak z uwagą:

zobacz również poczta Kołobrzeg

Pocztex Kurier 48 — standardowe przesyłki, dostarczane najpóźniej do trzeciego dnia codziennego po dniu nadania, do 50kg
Pocztex Kurier miejski — usługa grająca w terenie miast powiatowych, realizowana w ciągu 4 godzin. Idealna, jeśli chcemy przesłać coś błyskawicznie w kraju naszego miasta, do 50kg,
Pocztex Kurier krajowy — klasyczne usługi kurierskie dla przesyłek o masie do 10kg, w sam raz dla pań, jakim nie zależy na szybkim dotarciu przesyłki,
Pocztex expres 24 — kurier „na przyszłość”, gwarantuje doręczenie kolejnego dnia, pozwala także na wysłanie cięższej paczki, do 50kg,
Pocztex Kurier bezpośredni — przesyłki są odbierane i sprzedawane bezpośrednio, z ominięciem sortowni i centr dystrybucji paczek, składniki są ustalane indywidualnie, przy zamówieniu kuriera,
Jak istotną paczkę mogę wysłać?

Kurier Pocztex Dobrzany tel. 730 608 208

W relacji z wybranej usługi obowiązują różne wymiary maksymalne paczek. Kurier miejski oraz Expres 24 dopuszcza paczki których suma długości wszystkich końców nie przekracza 150 cm. Kurier krajowy pozwala wysłać nam przesyłkę, której wymiary nie przekraczają 20 cm x 40 cm x 50 cm (szerokość, wysokość, długość). Istnieje oraz możliwość wykupienia usługi „Ponadgabaryt”, o czym ważna przeczytać poniżej, w fazy poświęconej usługom dodatkowym. Największe objętościowo przesyłki możemy nadać za pośrednictwem usługi Kurier Bezpośredni, aż do 300 cm sumy wymiarów (szerokość+wysokość+długość), przy czym najdłuższy koniec nie może przejść 200 cm.

Szczególnie charakterystyczną informacją jest te to, że Poczta Polska przyjmuje tolerancję 5% wymiarów, jeśli to Twoja paczka jest na przeszkody gabarytu maksymalnego, nie musisz martwić się dodatkowym centymetrem.

Usługi dodatkowe

Pocztex oprócz gamy podstawowych usług kurierskich realizuje naszą możliwość usługami dodatkowymi, o czym warto wiedzieć ze powodu na unikalność niektórych z nich, natomiast to, że często o występowaniu tych usług zapominamy. Znajdziemy tutaj oczywiście świadczenia, które są już standardem w dziedziny: pobranie, śledzenie paczek, dokumenty zwrotne, danie we wskazanym dniu, odbiór w problemie, „ostrożnie”, potwierdzenie dania oraz zwrotu, sprawdzenie zawartości i ubezpieczenie paczki.

W wachlarzu oferty kurierskiej Poczty Polskiej są też usługi takie jak dostarczenie do dużej godziny, danie na wskazaną godzinę, doręczenie po godzinie 17, do rąk własnych, a chociażby w sobotę, niedzielę i święta. Na wycieczkę zasługuje też odpowiednia dla zapracowanych usługa odbioru/doręczania paczki pomiędzy godziną 20 a 7 rano.

Kurier Pocztex Dobrzany tel. 730 608 208

Nadałem paczkę, gdzie mogę kontynuować jej drogę?

Zlokalizowanie paczki nadanej za pośrednictwem Poczty Polskiej istnieje wysoce intuicyjne. Wystarczy podać numer listu przewozowego, który uważa się na potwierdzeniu nadania, a system Śledzenie paczek odnajdzie i opisze wszystkie cenne informacje zajmujące naszej przesyłki.

Kurier Pocztex Dobrzany tel. 730 608 208

Zobacz również Jak wysłać paczkę kurierem Pocztex?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments